Yardım için US Flag +0850 305 1484 veya info@acente.org

Turkey/Ankara/Yenimahalle

Akkent Twins Trade A Blok No:5 , 06370 , Yenimahalle/Ankara

İlgili kişi: Erkan Gulhan
E: info@acente.org
P: 0850 305 1484

ACENTE DİJİTAL MEDYA

22 Guild Street, NW8 2UP,
LONDON

Contact Person: Matilda O Dunn
E: info@acente.org
P: 0850 305 1484

DİJİTAL MEDYA

Genslerstraße 9, Berlin Schöneberg 10829, BERLIN

Contact Person: Thorsten S Kohl
E: info@acente.org
P: 0850 305 1484

DASK

DASK

Dask Sigortası Nedir ve Neden Yaptırılmalıdır?

Dask, Doğal Afet Sigortalı Kurumu‘nun kısaltılmasıdır. Genel olarak diğer sigortaların aksine kar amacı gütmeyen bu sigorta biçiminde ortak bir sigorta havuzu oluşturulmaktadır. Olası bir afet durumunda zararlarınızı karşılayabilmek için konutunuza mutlaka Dask sigortası yaptırmalısınız. Ülkemizde geçmiş senelerde yaşanılan depremler ve deprem haritası göz önünde bulundurulduğunda, deprem riskinin yüksek olduğunu söyleyebiliriz. Bu durumda özellikle Marmara, Ege ve Doğu Anadolu başta olmak üzere tüm bölgelerimizde yaşayanlar Dask sigortası yaparak evlerini depreme karşı güvence altına alabilirler.

Zorunlu Deprem Sigortası Primleri Neye Göre Belirlenir?

Dask sigortasındaki en temel amaç, depreme karşı güvence olduğu için, bulunduğunuz şehir ve semtin deprem riski, sigorta primlerinizin belirlenmesinde en temel etkendir. Ayrıca binanızın yapı tarzı da Dask primlerinin belirlenmesinde önemlidir. Ayrıca binanızdaki toplam kat sayısı, evinizin bulunduğu kat, konutunuzun brüt metrekaresi de primi etkileyen unsurlardandır. Bu unsurlar göz önünde bulundurularak, konutunuzun sigorta bedeli belirlenir. Sigorta bedeli üzerinden de sigorta priminiz tespit edilir. Ayrıca ilk yenileme sonrası %20 yenileme indirimi uygulanmaktadır.

Dask Sigortası Yaptırırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Dask sigortası yaptırırken vereceğiniz bilgilerin sigorta primlerinizi etkileyeceğini düşünerek, en doğru ve eksiksiz bilgiler verilmelidir. Herhangi bir yanlış beyandan kaynaklanacak anlaşmazlıkta Doğal Afet Sigortalı Kurumu sorumluluk kabul etmemektedir. Ayrıca Dask sigortası yaptıracağınız meskenin tapusunun ve anlaşmanın bir fotokopisinin de sizde kalmasına dikkat edin. Bilgileri doldururken özellikle dikkat etmeniz gereken bölümler, binanızın yapı durumu ve hasarlı olup olmadığını doğru tespit edip, doğru beyan etmekti. Yine konutunuzun metrekaresini yazarken brüt metrekarenin göz önüne alındığını unutmamak gerekmektedir.

Hoşgeldiniz! Canlı Destek!